Зеленський з Путіним обговорили обмін полоненими. РФ пропонує обопільно відмовитися від переслідування громадян | QHA media
09 Вересня 2019, 10:18

Зеленський з Путіним обговорили обмін полоненими. РФ пропонує обопільно відмовитися від переслідування громадян

Закрити

Президент України Володимир Зеленський з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним увечері 7 вересня провели третю телефонну розмову.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента України, сторони задоволені результатом виконання домовленостей у рамках першого етапу на шляху до нормалізації діалогу.

Також президенти двох країн домовилися найближчим часом обговорити дату проведення зустрічі у Нормандському форматі. Окрім того, йшлося про подальші кроки у рамках Мінського процесу з врегулювання конфлікту на Донбасі, — повідомляє прес-служба.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним….

Опубліковано Офіс Президента України Субота, 7 вересня 2019 р.

У свою чергу, Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова сьогодні, 8 вересня, запропонувала укласти угоду між Росією та Україною про припинення кримінального переслідування звільнених громадян на паритетних засадах.

Є необхідність у перспективі вийти на укладення міждержавної угоди про врегулювання правового становища осіб, які мають громадянство Росії та України, і бажають повернутися додому, яке в тому числі могло б правовими засобами вирішити питання про припинення щодо них кримінального переслідування на паритетних засадах, — йдеться на сайті Уповноваженого з прав людини в РФ.

7 вересня ув’язнені Кремля прибули в Україну. QHA media опублікувало повний поіменний список обміну між Україною і Росією.

Перші коментарі після повернення в Україну вже дали режисер Олег Сенцов і кримськотатарський активіст Едем Бекіров.

Визволені політв’язні Роман Сущенко, Олександр Кольченко, Павло Гриб і Володимир Балух розповіли про те, що збираються робити у подальшому.

Як повідомляло QHA media, 15 липня у Києві відбулася зустріч між українським омбудсменом Людмилою Денісовою та її російською колегою Тетяною Москальковою, під час якої вони обговорили питання звільнення заручників.

Перша телефонна розмова Володимира Зеленського з Володимиром Путіним відбулася 11 липня. Ключовим питанням бесіди було звільнення полонених моряків.

Дивитись ще: