Репресії
15 Квітня 2019, 10:38

«Замість лікування — тортури карцером». Дружина фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» про його ув'язнення у ростовському СІЗО

Закртити

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» з “першої сімферопольської групи” Айдер Саледінов днями був поміщений у карцер СІЗО російського Ростова-на-Дону.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила його дружина Гузаль Сулейман-заде.

Вона написала, що 3 квітня на короткостроковому побаченні її чоловік розповів про сильні болі у попереку, про болі під час руху і про те, що у нього є підозра на зміщення суглобу. Саледінов звернувся за допомогою до медперсоналу СІЗО, але замість надання медичної допомоги був поміщений у карцер.

Карцер — камера виховного призначення, вогка, маленька з ліжком, яке пристібається до стіни. Тобто, з 5 години ранку і до 9 вечора чоловік у ній не може не те, що полежати, а навіть присісти. Він має стояти 19 годин. І це при тому, що у чоловіка сильні болі у спині! Інакше, як тортурами, це назвати не можна, — розповіла дружина політв’язня.

За словами Гузаль Сулейман-заде, за три дні перебування у карцері Айдера Саледінова знову перевели у спецблок СІЗО. Він написав скарги у відношенні тюремного лікаря і наглядачів.

ВМЕСТО ЛЕЧЕНИЯ – КАРЦЕР!По информации от адвоката моего супруга Айдера Салединова, фигуранта первой симферопольской…

Опубліковано Гузаллю Сулейман-заде Пʼятниця, 12 квітня 2019 р.

Заарештовані у жовтні 2016 року кримські татари Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов і Айдер Саледінов обвинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 Кримінального кодексу РФ в організації та участі у діяльності організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною.

18 лютого 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону вирішив продовжити термін арешту цим фігурантам «Хізб ут-Тахрір» з “першої сімферопольської групи” на три місяці. У ростовському СІЗО вони пробудуть до 27 травня 2019 року.

Дивитись ще: