14 Березня 2019, 10:41

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій вважає Росію головним джерелом дезінформації у Європі

Закртити

Європейський парламент проголосував резолюцію з рекомендаціями Раді ЄС і високому представнику Євросоюзу із закордонних справ Федеріці Могеріні, спрямованими на протидію пропаганді “з боку Росії та інших ворожих суб’єктів”.

Про це повідомив російський “Интерфакс”.

За резолюцію проголосували 489 парламентаріїв, проти — 148, ще 30 утрималися.

У документі пропонується розробити юридичні рамки як всередині ЄС, так і на міжнародному рівні, щоб протистояти гібридним загрозам, кібервійні та інформаційній війні.

Зокрема, Європарламент рекомендував підвищити обізнаність про дезінформаційні кампанії Росії, які є основним джерелом дезінформації у Європі, — йдеться в рішенні євродепутатів.

Окрема увага в документі приділяється захисту виборів у ЄС від стороннього втручання. Як приклади такого втручання наводяться зловмисне використання ботів, алгоритмів, штучного інтелекту, тролів, фальсифікованого відео і підроблених аккаунтів у політичних кампаніях.

Раніше QHA media повідомляло про те, що Європейський парламент ухвалив резолюцію, згідно з якою Росія більше не може вважатися стратегічним партнером. У якості причин були вказані російська анексія Криму і пряма та опосередкована участь Москви в конфлікті на сході України.

Дивитись ще: