Репресії
03 Січня 2019, 13:41

Врятуйте Едема Бекірова: сім'я кримськотатарського активіста звернулася до громадськості

Закртити

У Едема Бекірова існує високий ризик загрози життю і його тримання у в’язниці означає смертний вирок.

Про це повідомила Гульнара Бекірова — дружина кримськотатарського активіста, затриманого ФСБ на адмінмежі з Кримом 12 грудня 2018 року.

За її словами, Бекірову необхідний постійний сторонній догляд і медичний супровід.

Для нього як для хворої людини, яка має діагноз і висновки лікарів, у зв’язку з відсутністю адекватного лікування, проведення динамічного спостереження з обов’язковим контролем результатів лабораторних аналізів і корекції лікування, існує високий ризик загрози життю, а саме: виникнення загроз для серцево-судинної системи (повторний інфаркт чи гірший варіант — гостра коронарна смерть), для незагоєної рани кукси правої гомілки — ризик виникнення гострого септичного стану, що також може призвести до загибелі. Закликаю: допоможіть врятувати Едема! Тримання мого чоловіка у в’язниці значить для нього фактичний смертний вирок.

Бекірова зазначила, що на 17-й день ув’язнення її чоловіка, завдяки заявам адвокатів через погіршення стану здоров’я ув’язненого, члени громадської незалежної комісії Росії потрапили до Бекірова і направили його на огляд до сімферопольської лікарні імені Семашка.

Однак після повернення в камеру до цих пір ні лікаря, ні медсестру, ні адвокатів до нього не пустили.

З 21 грудня 2018 року мені про стан здоров’я чоловіка нічого невідомо.

Опубліковано Gulnara Bekirova Alidinova Середа, 2 січня 2019 р.

У свою чергу донька кримського татарина Елеонора Бекірова зазначила, що її батько, який перебуває у спецблоці СІЗО, тримається в жахливих умовах і йому не доходять передачі.

Умови, які йому категорично заборонені й можуть призвести до летального результату!!!

Сегодня 21 день, как мой папа находится в спецблоке, в ужасных условиях которые ему категорически запрещены и могут…

Опубліковано Элеонорою Бекировою Середа, 2 січня 2019 р.

Тим часом адвокат Едема Бекірова Олексій Ладін повідомив, що 10 січня 2019 року “Верховний суд” Криму розгляне апеляції захисту на рішення “Київського райсуду” Сімферополя про взяття під варту його підзахисного.

Эдем Бекиров10 января 2019 года в 14.00 Верховный суд Крыма рассмотрит Апелляции Защиты на решение Киевского суда Симферополя о помещению под Стражу Эдема Бекирова.

Опубліковано Alexey Ladin Середа, 2 січня 2019 р.

Тим часом представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ісмаїл Халіков за дорученням українського омбудсмена Людмили Денісової здійснив візит до Генічеська, де зустрівся з Гульнарою Бекіровою.

Бекірова передала висновок лікаря Генічеської ЦРЛ, у якого оглядався Едем Бекіров. З цієї довідки можна зробити висновок, що кожен день перебування у СІЗО загрожує загибеллю Бекірову.

Я повідомив, що Офіс Омбудсмена України звернувся до Уповноваженого в РФ з прав людини Тетяни Москалькової і до радника президента Російської Федерації, голови Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова з проханням терміново посприяти у наданні кваліфікованої медичної допомоги Едему Бекірову.

Нагадаємо, житель селища Новоолексіївка Херсонської області Едем Бекіров був затриманий російськими силовиками на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року.

Він заявив, що прямував до Криму для відвідин 78-річної матері та родичів.

“Київський районний суд” Сімферополя 13 грудня взяв під варту Бекірова на два місяці, до 11 лютого 2019 року. Бекірову окупаційна влада Криму закидає зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

Дивитись ще: