13 Травня 2019, 16:47

Відмова від Мінська і сюрпризи для Росії. Клімкін пояснив, чим загрожує роздача російських паспортів жителям ОРДЛО

Закртити

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Київ готує сюрпризи у відповідь на рішення Росії спростити надання російського громадянства жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Про це очільник зовнішньополітичного відомства повідомив у Брюсселі під час святкування 10-ї річниці створення проекту ЄС “Східне партнерство”, передає “Европейская правда“.

За словами Клімкіна, в арсеналі України є декілька ідей.

Є ідеї, пов’язані із застосуванням практичних, технічних речей біометрії. Є ідеї, пов’язані з подальшим переписом населення. Тобто дуже-дуже багато.

Міністр зазначив, що деякі сюрпризи робитимуться на рівні спецслужб.

За його словами, на зустрічі у Брюсселі міністри обговорили необхідність пошуку консолідованої відповіді на дії Росії, «оскільки це загроза не тільки для країн, що межують з сьогоднішньою Росією, а це загроза всьому ЄС».

Разом з тим Клімкін застеріг європейських партнерів України від скасування санкцій проти Росії.

Якщо зараз, після того як Росія почала видавати паспорти (жителям ОРДЛО — ред.), ви підете на кроки назустріч Росії, тоді тотально руйнується взагалі уся логіка того, що ми до цих пір робили.

Голова МЗС сказав, що Україна готова відмовитися від дотримання мінських угод у разі, якщо Німеччина, Франція та інші держави досягнуть скасування санкційного тиску з РФ у Раді Європи.

Раніше міністр у справах ветеранів Ірина Фриз заявила, що громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Донбасу та отримали паспорти Російської Федерації за спрощеною процедурою, можуть позбавити українських пенсій і соцвиплат.

А на думку заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, в України не буде проблем, щоб отримати списки громадян, які приймуть російське громадянство.

24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів ОРДЛО.

Дивитись ще: