В окупованому Севастополі археологи виявили стародавній храм | QHA media
Севастополь
19 Серпня 2019, 10:58

В окупованому Севастополі археологи виявили стародавній храм

Закрити

Під час розкопок у Херсонесі московські й уральські археологи виявили одне з приміщень стародавнього храму.

Таку інформацію оприлюднили на сайті музею-заповідника «Херсонес Таврійський».

За словами керівника експедиції Станіслава Рижова, храм проіснував з IV століття до н.е. по IV століття н.е. Поруч з розкопаною ділянкою розташована каплиця.

Під час робіт нами було виявлено одне з приміщень, яке колись, скоріш за все, належало храму. Храм примикав до вулиці, на північ від нього знаходилася площа, де проходили релігійні таїнства, а за цією площею — підсобні приміщення цієї споруди, — пояснив Рижов.

Розкопки у Херсонесі

Розкоп знаходиться зліва від знаменитого Туманного дзвону і доступний для огляду відвідувачам музею-заповідника.

«Херсонес Таврійський» входить до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однак після анексії півострова з 2014 року організація не проводить моніторинг збереження музею, оскільки не визнає російську окупацію Криму.

За словами першого заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуфа Куркчі, Україна і Росія підписували міжнародні документи, в яких зазначено заборону на проведення археологічних розкопок на окупованій території.

30 травня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України заявило, що ініціює санкції у відношенні наукових установ, які проводять незаконні археологічні розкопки в окупованому Криму. До санкційного списку МінТОТ увійшли 28 наукових і музейних установ.

Дивитись ще: