11 Березня 2019, 13:08

В Амстердамі почався розгляд апеляції щодо «скіфського золота». Україна, яка виграла першу інстанцію, надала суду додаткові докази своєї правоти

Закртити

Суд Амстердама у понеділок почав розгляд апеляції у справі про повернення в Україну колекції “скіфського золота”.

Про це повідомив Укринформ.

Цю колекцію привезли в амстердамський музей на виставку “Крим: золото і таємниці Чорного моря” ще до окупації півострова Росією.

В судовому засіданні беруть участь команда юристів Мін’юсту України, представники Міністерства культури і Міністерства інформполітики, посол України в Нідерландах, а також представники Національного музею історії України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва і Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Як заявив міністр юстиції Павло Петренко, Україна подала додаткові докази, серед яких експертний висновок з питань застосування Конвенції ЮНЕСКО професора Франческо Франчіоні та експертний висновок з питань міжнародного публічного права професора Ніко Шрейвера.

“Скіфське золото” підлягає поверненню на територію України. Позиція держави Україна заснована, у першу чергу, на нормах міжнародного права, зокрема, положення Конвенції ЮНЕСКО і положеннях українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об’єкти, — підкреслив Петренко.

Павло Петренко: "Скіфське золото" підлягає поверненню на територію України. Позиція держави Україна заснована, в першу…

Опубліковано Міністерство юстиції України Понеділок, 11 березня 2019 р.

20 лютого 2018 року QHA media повідомляло про те, що Росія намагається повернути в кримські музеї артефакти, які знаходяться в Голландії, привезені туди з Автономної Республіки Крим. Серед 500 вивезених з півострова на початку 2014 року скіфських реліквій — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів.

Після анексії Криму Росією виникло питання про те, кому голландці мають повертати колекцію. Чотири кримських музеї — Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Національний заповідник «Херсонес Таврійський» — звернулися до суду з вимогою повернути експонати в Крим. У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив постанову повернути “скіфське золото” Україні на основі Конвенції ЮНЕСКО 1970 року, згідно з якою твори мистецтва мають повертатися суверенній державі, яка надала ці твори для тимчасової експозиції.

Дивитись ще: