11 Березня 2019, 15:32

Український буксир «Корець» провів бойове тренування в Азовському морі. Навчанням не завадила присутність трьох російських кораблів

Закртити

Буксир українських Військово-морських сил “Корець” відпрацював протидиверсійну оборону корабля в Азовському морі, перебуваючи в оточенні трьох російських кораблів.

Про це йдеться у повідомленні прес-центру ООС.

Під час виходу в море капітан 2 рангу Максим Носенко відзначив, що на дистанції близько 10 морських миль був виявлений корабель берегової охорони ФСБ РФ.

Наблизившись до нашого буксиру по лівому борту на відстань близько трьох морських миль, російський корабель дав повний хід і швидко збільшив відстань, після чого взяв «Корець» на супровід. У той же час, другий корабель йшов по правому борту, а третій тримався на великій відстані попереду. Незважаючи на «неприємне сусідство», на борту буксира «Корець» відпрацювали питання протидиверсійної оборони корабля, — розповів український капітан.

Окрім цього, екіпаж буксира виконав тактичні артилерійські стрільби з турельних-баштових установок “Скеля-М”, відпрацював навички бою з кораблем противника, а також провів стрільби зі стрілецької зброї.

Морський буксир «Корець» здійснив плановий вихід в море#ООС #операція_ОСЗ метою виконання поставлених командуванням…

Опубліковано Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation Неділя, 10 березня 2019 р.

Раніше QHA media повідомляло про те, що український міністр оборони Степан Полторак відзначав, що Україна не планує відмовлятися від свого права використання Керченської протоки і від присутності в Азовському морі, так як це стане сигналом для країни-агресора, «що Росія повністю окупувала Азовське море, і ми просто втратимо ще одну територію».

25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього росіяни відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків. 24-х українців взяли у полон і заарештували до 24 квітня 2019 року. Усі моряки заявили, що вважають себе військовополоненими.

Дивитись ще: