14 Березня 2019, 15:51

Україна вважає, що питання деокупації Криму підпадає під мандат мінських перемовин — дипломат

Закртити

На перемовинах у Мінську українська делегація виступила з вимогою про включення до мандату Тристоронньої контактної групи (ТКГ) питань відновлення суверенітету України над Кримом і Севастополем.

Про це Радио Свобода розповів український представник у політичній підгрупі ТКГ Олександр Моцик.

На його думку, це був своєрідний наступ, заснований на міжнародному праві й законодавстві України. “Ми дуже конкретно на документах показали, що на сьогодні окупація двох районів України, а саме — Автономної Республіки Крим та міста Севастополь плюс частини Донецької і Луганської областей — визнана на рівні ООН”, — зазначив Моцик.

Є чотири документа, які складають пакет мінських домовленостей, у тому числі, декларація лідерів. У ній є пункт, де лідери поважають повністю суверенітет і територіальну цілісність України. Інакше як у міжнародно визнаних кордонах поважати територіальну цілісність можна. І оскільки під цим документом є підписи пані Меркель і пана Олланда, а також Путіна, то виходить, що вони мали на увазі визнання території України у міжнародно визнаних кордонах, включно з Кримом, — пояснив українську позицію на мінських перемовинах дипломат.

За словами Моцика, російська сторона поки не сприйняла такої пропозиції України, посилаючись на фейковий “референдум” в Криму 2014 року.

13 березня 2019 року QHA media повідомило про те, що 427 голосами Палата представників Конгресу США заборонила визнавати Крим російським.

Дивитись ще: