06 Грудня 2018, 14:49

Україна контролюватиме більше морського простору. Верховна Рада розширила територію нагляду в Чорному морі на 19 кілометрів

Закртити

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект, згідно з яким Україна збільшує територію контролю у Чорному морі, передає «Українська правда».

Контрольовану територію на морі розширять на 12 морських миль (це 19 кілометрів). Таким чином, прилегла зона України тепер складе 24 миль (39 кілометрів).

За ухвалення законопроекту проголосували 244 депутати.

У Міжнародному законодавстві повідомляється, що держави можуть стежити, щоб у прилеглій зоні не порушувалися митні, фіскальні, міграційні та санітарні правила. І карати за їхнє порушення.

Під час обговорення законопроекту депутати відзначили, що на півострові зросли обсяги контрабанди, а Україна, у свою чергу, втратила можливість ефективно контролювати судноплавство.

Нагадаємо, Росія у травні 2018 року відновила незаконний видобуток піску в українських територіальних водах після дворічної перерви. Роботу земснарядів, які видобувають пісок, прикривають кораблі ФСБ Росії.

Наприклад, 22 жовтня земснаряди «Трофа» та «Іртиш» видобули 780 і 2100 тонн піску відповідно. Після цього судна пішли в порти Чорноморського і Севастополя.

Дивитись ще: