17 Квітня 2019, 11:17

У справі про напад Росії на українських моряків Москва не хоче бачити юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН

Закртити

У російському міністерстві закордонних справ заявляють, що Міжнародний трибунал ООН з морського права нібито не володіє юрисдикцією для розгляду справи щодо нападу Росії на українських моряків у листопаді 2018 року в районі Керченської протоки.

Як повідомляється на офіційному сайті МЗС РФ, обґрунтовується така позиція російської сторони тим, що Москвою і Києвом колись були зроблені якісь “застереження про незастосування передбачених Конвенцією 1982 року процедур щодо окремих категорій суперечок”.

Не вбачаємо у запитуваних Україною тимчасових заходах елементу термінової необхідності, що є обов’язковою умовою їхнього припису. Той факт, що Україна протягом майже п’яти місяців не поспішала зі зверненням до Трибуналу, також свідчить про відсутність терміновості, — стверджують у російському МЗС.

У той же час Росія закликала Україну замість ініційованого Києвом міжнародного судового розгляду провести таку консультацію між двома країнами.

Вчора, 16 квітня, влада України звернулися у Міжнародний трибунал з морського права (ITLOS) щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного визволення трьох українських військово-морських суден і двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів.

25 листопада 2018 року російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків. 24-х українців взяли у полон і заарештували. Усі вони заявили, що вважають себе військовополоненими. Термін арешту моряків спливає 24 квітня.

Дивитись ще: