12 Липня 2019, 15:51

У Раду балотується 161 кандидат-клон — аналіз експертів КВУ

Закртити

Кількість учасників парламентських виборів по одномандатних округах, які мають однакові імена та прізвища у порівнянні з більш рейтинговими кандидатами, які балотуються до Верховної Ради, досягла 161 людини.

Про це повідомляє Комітет виборців України, експерти якого провели відповідний аналіз списків мажоритарників.

Найбільше однофамільців у виборчому окрузі №133, який знаходиться в Одесі — дев’ять чоловік. Зокрема, четверо з прізвищем Баранський, двоє — Дмитрук і двоє — Танцюра.

На цьому ж окрузі балотується кандидат Олександр Зелінський, який є самовисуванцем, але в біографії вказує, що працює у ТОВ “Слуга Народу-Зе”.

КВУ відзначає, що використання кандидатів-“клонів” на виборах є маніпулятивною технологією, мета якої — відібрати голоси у більш рейтингових кандидатів.

Однак наявність однакового прізвища з будь-яким з інших кандидатів не є юридичною підставою для скасування реєстрації такої особи, навіть якщо воно є клоном рейтингових місцевих політиків.

25 червня ЦВК завершила реєстрацію кандидатів на парламентські вибори. Усього зареєстровано понад 3 тис. кандидатів-мажоритарників і близько 3 тис. кандидатів у народні депутати, включених до виборчих списків 22 політичних партій. Вибори до Верховної Ради відбудуться 21 липня.

Дивитись ще: