11 Березня 2019, 09:55

У Києві провели акцію солідарності з кримчанами і пообіцяли заспівати український гімн біля сімферопольського пам'ятника Шевченку

Закртити

Сьогодні, 9 березня, в парку Шевченка у Києві відбулася акція солідарності з кримчанами. Приурочена вона була до Дня народження Тараса Шевченка. Це свято учасники мітингу назвали одним з головних днів боротьби проти російської окупації Криму.

Організаторами акції стали декілька українських правозахисних організацій.

“Нехай кримчани, які залишилися під московською окупацією, знають — ми їх підтримуємо, ми повернемося, і заспіваємо разом український гімн біля пам’ятника Кобзарю!” — заявили організатори акції.

Активісти нагадали, що у 2014 році цього дня в Криму були викрадені організатори руху “Євромайдан-Крим” Андрій Щекун і Анатолій Ковальський. 9 березня 2015 року були затримані активісти (Вельдар Шукурджієв, Олександр Кравченко та інші), які вийшли з українськими прапорами. 9 березня 2016 року російська адміністрація взагалі заборонила проводити мирну акцію. Більш того, у багатьох містах Криму “влада” навіть забороняє покладати квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку.

Дивитись ще: