ВИДЕО
15 Квітня 2019, 17:24

У Криму затримали імама мечеті, у якого проводився обшук. Вдома у нього залишилася вагітна дружина

Закртити

Імама мечеті Рустема Абілєва, у якого в будинку в селі Штурмове біля Севастополя відбувся обшук, затримали російські силовики.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Як заявили правозахисній організації очевидці, під час обшуку в Абілєва забрали декілька книг, вдома у нього залишилася вагітна дружина.

Сусідка затриманого кримського татарина назвала його грамотним, освіченим віруючим. За її словами, мета обшуків — налякати і вижити з Криму кримськотатарський народ.

⚡ СЛЕДСТВЕННЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ В ДОМЕ РУСТЕМА АБИЛЕВАСегодня, 15 апреля 2019 года проводились следственные мероприятия в с. Штурмовом, село в Балаклавском муниципальном округе в составе Балаклавского района Севастополя) в доме Рустема Абилева,а также в мечети,которая принадлежит местной религиозной организации «Хаят» Духовного управления мусульман Республики Крым и города Севастополь,имамом которой он является. По окончанию следственных мероприятий Рустем Абилев был задержан.YouTube: https://youtu.be/fqSWaKkIFL0

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 15 квітня 2019 р.

Відзначимо, Рустем Абілєв працює лікарем і має стоматологічну практику у власній клініці.

Тим часом, як повідомляє журналіст Антон Наумлюк, обшуки в будинку Абілєва проводилися у рамках розслідування кримінальної справи про заклики до екстремістської діяльності (частина 1 статті 280 КК РФ), яку, за версією слідства, допустив імам мечеті під час публічного виступу.

За даними силовиків, Абілєв «проводив проповіді з використанням забороненої літератури, в яких закликав до насильницьких дій щодо громадян, які не поділяють його релігійних переконань».

Під час закритих занять він проводив ідеологічну обробку прихожан, залучаючи до екстремістської діяльності нових членів. У результаті оперативно-розшукових заходів і слідчих дій, проведених співробітниками ФСБ, МВС і Росгвардії, за місцем проживання підозрюваного вилучено заборонену літературу, документи, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші предмети, що мають значення для кримінальної справи, — поділився журналіст трактуванням подій від ФСБ.

Наумлюк зазначив, що обшуки провели і в будинках парафіян мечеті, які фігурують у справі як свідки.

Рустем АбилевСотрудники ФСБ провели сегодня несколько обысков в рамках расследования уголовного дела о призывах к…

Опубліковано Anton Naumliuk Понеділок, 15 квітня 2019 р.

Незабаром російські ЗМІ опублікували кадри обшуків і затримання Абілєва.

Сьогодні силовики обшукували будинок Абілєва і мечеть, де він є імамом. Примітно, що разом з правоохоронцями на обшуках були присутні журналісти пропагандистських телеканалів «Росія 1» та ІКС-ТВ (Севастополь), а також деяких інших ЗМІ.

Дивитись ще: