Репресії

У Криму вперше судять кримського татарина за невиказування. Обвинувачений не захотів «стукати» у ФСБ на свого родича

10 Квітня 2019, 13:14
Закртити

Сьогодні, 10 квітня, у “Київському районному суді” Сімферополя почалося слухання “справи про невиказування” у ФСБ кримського татарина на ім’я Осман.

Як повідомляє адвокат Еміль Курбедінов, його підзахисний обвинувачується у тому, що не “стукав” у ФСБ на брата дружини, нібито достовірно знаючи, що той воює у Сирії проти інтересів Росії. Сам Осман своєї провини не визнає.

Цей «пробна куля» багато в чому вплине на подальше застосування цієї кримінальної статті. Не пішов на співпрацю зі слідством — ось тобі стаття за «невиказування», — зазначив Курбедінов.

Сегодня, 10 апреля, в 9 час. 30 мин. в Киевском районном суде г. Симферополя состоится первое заседание по первому в…

Опубліковано Emil Kurbedinov Вівторок, 9 квітня 2019 р.

Статтю 205.6 «Неповідомлення про злочин» внесли до російського Кримінального кодексу влітку 2016 року в рамках так званого «пакету Ярової» — набору законів, які запропонувала депутат Держдуми РФ Ірина Ярова. Відповідно до цієї статті, за неповідомлення про злочин терористичної спрямованості на підсудного чекає штраф до 100 тис. руб. або позбавлення волі на строк до 1 року.

QHA media писало, що “справу про неінформування” порушили у листопаді 2018 року. В обвинуваченого декілька разів проводили обшук, його допитували. Як повідомляла адвокат Ліля Гемеджі, за основу обвинувачення взяли листування. Захист підозрюваного подавав клопотання про перевірку дійсності цього листування, проте кримський “суд” усі клопотання відхилив.

Дивитись ще: