Репресії
14 Березня 2019, 12:52

У Криму продовжили термін арешту громадянському журналісту Мемедемінову

Закртити

Сьогодні, 14 березня, «Верховний Суд» Криму вирішив продовжити термін арешту громадянському журналісту Наріману Мемедемінову, якого затримали у березні 2018 року і звинуватили в «публічних закликах до терористичної діяльності через інтернет».

«Суд» залишив Мемедемінова у СІЗО до 16 травня 2019 року, повідомляє «Кримська солідарність».

Під час слухання стороною захисту було подано п’ять клопотань, усі вони були відхилені «суддею». Сам журналіст клопотав про відведення “прокурора”, однак “суд” не задовольнив і його прохання.

Захищав Мемедемінова адвокат Едем Семедляєв.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ НАРИМАНА МЕМЕДЕМИНОВА»Информационный пост 14.03.2019UPD_4. Судебное заседание закончилось. Мера…

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 13 березня 2019 р.

Відповідно до російського законодавства, Мемедемінову загрожує сім років позбавлення волі. У постанові слідчого ФСБ зазначається, що кримський татарин є прихильником ідеології «Хізб ут-Тахрір».

Претензії російських правоохоронців стосуються відеозаписів, розміщених Наріманом Мемедеміновим в YouTube з лютого 2013 — березень 2014 рр. У них він коментує політичні події і теми, закликає дотримуватися норм ісламу і розповідає про своє ставлення до свят: Дня захисника вітчизни, Міжнародного жіночого дня, Дня захисту дітей та інших. ФСБ же назвала ці твердження закликом до тероризму.

Сам Мемедемінов своєї провини не визнає і вважає, що російська влада переслідує його у зв’язку із його правозахисною і журналістською діяльністю.

Мемедемінов брав активну участь в житті громадської організації «Кримська солідарність», яка надає правову, інформаційну та матеріальну допомогу кримським татарам і мусульманам, які зазнали переслідувань.

Мемедемінов вів текстові й відеотрансляції з “судів” над співвітчизниками і стрім з місць проведення обшуків, через що вважається громадянським журналістом.

Попередній термін тримання під вартою Нарімана Мемедемінова закінчується 16 березня, згідно з рішенням “суду” від 13 лютого 2019 року. Затримали Мемедемінова після проведеного в його будинку обшуку 22 березня 2018 року в селі Холмівка Бахчисарайського району анексованого Криму.

Дивитись ще: