У кримському «парламенті» також взялися рахувати «збитки від України». Процес очолив «віце-спікер» Фікс, який з 1991 року був частиною української влади в Криму

09 Квітня 2019, 14:11
Закртити

«Президія держради» Криму слідом за російською Держдумою створила робочу групу з аналізу “збитків”, нібито завданих півострову в складі незалежної України з 1991 року.

Групу очолив “перший віце-спікер” кримського “парламенту” Юхим Фікс, повідомляє РИА Новости.

Примітно, що Фікс протягом усієї своєї політичної діяльності був частиною української влади в Криму.

У 1990 — 1991 рр. він обіймав пост депутата Кримської обласної Ради, у 1991 — 1994 рр. був депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим. У 2004 — 2006 рр. Фікс став вже депутатом Верховної Ради України за списком СДПУ (о), а після знову повернувся до ВР АРК: у 2006-му обравшись від блоку “Не Так!”, а у 2010-му — від Партії регіонів.

Нині Фікс — “депутат парламенту” Криму від партії “Єдина Росія”.

Як заявив «голова держради» Володимир Константинов, (також провладний депутат ВР АРК, починаючи з 1998 року), “актуальність аналізу збитку більш ніж очевидна, оскільки Крим зазнав колосальних втрат».

Інфраструктура була доведена до моторошного стану. Тепер нам потрібен не один десяток років на відновлення, — заявив Константинов.

Тим часом, справжніх збитків півострову було завдано після російської окупації у 2014 році. Наприклад, з 2014 року Крим втратив 85% водопостачання через Північно-Кримський канал, який був побудований у 1961 — 1971 рр. для потреб Херсонської області й Криму.

Анексія Криму привела до відходу з півострова найбільших компаній, припинення роботи міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard і значного зростання цін на усі товари і послуги.

Ідея про необхідність стягнень з України за Крим і Севастополь була виголошена спікером Держдуми В’ячеславом Володіним 15 березня 2019 року. Зроблено це було у Сімферополі під час спільного засідання Ради російської Держдуми з кримським «парламентом», присвяченого п’ятиріччю захоплення українського Криму Росією.

Як писало QHA media, в російській Держдумі вважають, що український «збиток» Криму «за найскромнішими підрахунками перевищує суму в 1,5 трлн руб.».

Дивитись ще: