У Криму затримали відомого адвоката Еміля Курбедінова. Йому шиють "екстремізм"

06 Грудня 2018, 12:27
Закртити

Співробітники «Центру з протидії екстремізму» (ЦПЕ) в анексованому Криму затримали кримського юриста Еміля Курбедінова. Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці у Facebook.

 

— Причина затримання — нібито пост у соціальних мережах. Але, звичайно, це як завжди надумано. Це тиск на адвокатів, на правозахисників.

Задержали Эмиль Курбединов

Опубліковано Эдемом Семедляевим Четвер, 6 грудня 2018 р.

Журналіст Антон Наумлюк у своєму Facebook додав, що Курбедінова затримали за підозрою у “пропаганді або публічному демонструванні нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій» (ст. 20.3 КОАП).

Наумлюк додав, що адвоката затримали дорогою з дому в офіс. Про затримання він повідомив з «управління» МВС Росії у Криму.

Затримання Курбедінова підтвердив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

 

— Тільки що телефонували з Криму: співробітниками окупаційного «центру протидії екстремізму» затриманий кримськотатарський адвокат Еміль Курбедінов …

Нагадаємо, 6 листопада в офіс до правозахисників громадського об’єднання «Кримська солідарність» в анексованому Криму прийшли співробітники ЦПЕ. Тоді Емілю Курбедінову силовики вручили попередження щодо «недопущення незаконних дій». Окрім «старшого прокурора відділу прокуратури» Криму Валентина Чуприни в офіс прийшли люди у масках, які не показали свої документи. Силовики прийшли нібито через те, що у них є інформація про підготовку адвокатами серії одиночних пікетів на підтримку своїх підзахисних.

До цього, 27 жовтня на засідання «Кримської солідарності» прийшли співробітники російської прокуратури у супроводі невідомих у масках. Адвокатам Едему Семедляєву, Лілі Гемеджі та координатору громадського об’єднання «Кримська солідарність» Діляверу Меметову оголосили попередження про “недопущення порушення законодавства у сфері екстремізму”.

Дивитись ще: