12 Липня 2019, 17:34

«Ця модель дозволить сформувати якісний менеджмент європейського зразку» — міністр регіонального розвитку анонсував скорочення більше 300 районів України

Закртити

Віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко повідомив, що нова модель адміністративно-територіального устрою в рамках децентралізації передбачає скорочення 465 районів України до 102-х.

Відповідну інформацію він розмістив на своїй сторінці у Facebook.

Відповідно до представлених даних, 92 райони, які залишилися, знаходяться на підконтрольній території України і 10 — на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і Автономної Республіки Крим.

Світлина від Геннадія Зубка.

Також Зубко зазначив, що новий субрегіональний рівень дозволить збільшити території та кількість їхніх жителів до 150 тисяч, які проживають в одному районі. А це, у свою чергу, дозволить сформувати більш якісні управлінські команди.

Ця модель дозволить сформувати якісний менеджмент європейського зразка. Також це дасть можливість не тільки побудувати якісну модель управління, а й ефективно використовувати кошти на місцях, які зараз спрямовуються на існуючі майже півтисячі райдержадміністрацій, — написав він.

❗️Всього 102 райони замість 465!Нова модель адміністративно-територіального устрою європейської успішної України, яка…

Опубліковано Геннадієм Зубком Пʼятниця, 12 липня 2019 р.

Децентралізація — комплекс змін в Україні, основною метою яких є передача значних повноважень і бюджетів від центральної влади органам місцевого самоврядування. Реформа стартувала у 2014 році, і за різними оцінками вважається найуспішнішою з нинішніх українських реформ.

Децентралізація передбачає створення нової адміністративно-територіальної одиниці — об’єднаної територіальної громади (ОТГ), які утворюються в результаті добровільного об’єднання суміжних територіальних громад сіл, селищ та міст. Нові ОТГ дозволяють органам місцевого самоврядування отримати нові повноваження і ресурси, які раніше мали міста обласного значення.

Дивитись ще: