24 Грудня 2018, 16:40

Це репресії проти кримськотатарського народу — МЗС України щодо сьогоднішнього вироку фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»

Закртити

Антитерористичне законодавство Росії широко застосовується для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу.

Так міністерство закордонних справ України прокоментувало вирок російського суду в Ростові-на-Дону фігурантам надуманої «справи Хізб ут-Тахрір» («перша бахчисарайська група») кримським татарам Енверу Мамутову, Рустему Абільтарову, Зеврі Абсеітову і Ремзі Меметову.

Українське МЗС висловило рішучий протест у зв’язку із неправомірним рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду, а обвинувачення, висунуті проти громадян України, назвав сфабрикованими.

Цю неприйнятну практику міжнародне співтовариство окремо засудило у схваленій 22 грудня резолюції ГА ООН “Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”. Україна не буде мовчки спостерігати за цією практикою РФ, і в подальшому буде використовувати усі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення своїх громадян.

МЗС закликало міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму та звільнення незаконно утримуваних громадян України.

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону сьогодні засудив Енвера Мамутова на 17 років, а трьох інших фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір» — Рустема Абільтарова, Зеврі Абсеітова і Ремзі Меметова — на 9 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Присутній на судовому засіданні у Ростові-на-Дону генеральний консул України Тарас Малишевський назвав вирок суду незаконним.

Дивитись ще: