Синод ПЦУ позбавив Філарета повноважень, але не став виключати — «за особливі заслуги у минулому» | QHA media

Синод ПЦУ позбавив Філарета повноважень, але не став виключати — «за особливі заслуги у минулому»

24 Червня 2019, 16:17
Закрити

Сьогодні, 24 червня, Православна церква України позбавила почесного патріарха Філарета прав єпархіального архієрея.

Відповідне рішення ухвалив священний синод ПЦУ.

Почесний патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної церкви України, проте втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією, — йдеться у синодальному рішенні.

Також наголошується, що Філарет вчасно не подав документи на реєстрацію Київської єпархії, тому вважають за можливе перереєстрацію її у безпосереднє підпорядкування Епіфанія.

Окрім цього, члени Синоду покарали двох архієреїв — прихильників Філарета «за активну участь в діях, спрямованих на розпалювання протистояння у церковному середовищі».

Так, преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського і преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Бєлгородської єпархії виключили зі складу єпископату ПЦУ.

Самого Філарета не стали виключати «за особливі заслуги у минулому».

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій офіційно вручив підписаний Томос для Православної Церкви України предстоятелю ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Церемонія вручення відбулася у патріаршому храмі Святого Георгія у Стамбулі.

QHA media повідомляло, що Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент закликав провести зустріч почесного патріарха Філарета з головою Православної церкви України митрополитом Епіфанієм для подолання розбіжностей.

Дивитись ще: