15 Березня 2019, 13:16

Судно Maryland сіло на мілину в Керченській протоці. До будівництва Росією мосту в Крим у кораблів з такою осадкою нічого подібного не траплялося

Закрити

Балкер Maryland з вантажем металу під прапором Ліберії, який прямував із Маріуполя до Венеції, сів на мілину в Керченській протоці. Сталося це неподалік від незаконно побудованого мосту в анексований Росією Крим.

Про це повідомив “Інтерфакс” з посиланням на прес-службу Росморрічфлоту.

Стало відомо, що судно сіло на бровку Керч-Єнікальського каналу. Чотири буксира намагалися зняти Maryland з мілини, але їм це не вдалося.

Судно поки залишається там, до завтра точно, — сказав співрозмовник агентства.

За даними інтернет-сервісу відстеження судів і кораблів у реальному часі на карті АІС (AIS) MarineTraffic, цей корабель вийшов з Маріуполя о 18:13 11 березня 2019 року. Станом на 21:20 14 березня судно знаходилося у Керченській протоці недалеко від незаконно побудованого Росією Керченського мосту (з боку Азовського моря) зі статусом “на якорі”.

Осадка Maryland становить 7,7 метра. До анексії Криму Росією експлуатаційні глибини Керч-Єнікальського каналу перевищували 9 метрів.

Раніше QHA media повідомляло, що менше ніж за чотири останні роки Керченський підхідний канал обмілів удвічі у зв’язку із будівництвом мосту з Росії до анексованого нею Криму. Про це говорили актуальні відомості, які надходили з капітанії порту Керч. Портовики пов’язували це зі зміною гідродинаміки у Керченській протоці.

Так, потік води з Азовського моря виносить пісок і мул, який не може повністю пройти повз опори мосту, створюючи ефект «гребінця». Потік води прагне обігнути міст, тому мул заноситься в акваторію Керченської бухти, яка починає активно міліти.

Дивитись ще: