Репресії
10 Січня 2019, 16:16

«Суд» в Криму залишив під вартою Едема Бекірова. Його адвокату лише вдалося долучити до справи довідку про стан здоров'я активіста

Закрити

“Верховний суд” Криму не звільнив з-під варти кримськотатарського активіста Едема Бекірова і залишив чинним рішення «суду» першої інстанції.

Про це повідомляє громадська організація «Кримська солідарність».

Як відомо, 13 грудня 2018 року «Київський райсуд» Сімферополя взяв Бекірова під варту на два місяці, до 11 лютого 2019 року, однак захист незабаром подав апеляцію на рішення «суду».

Під час сьогоднішнього “судового” засідання зі зміни обрання запобіжного заходу були представлені документи про те, що Бекіров — інвалід, який втратив ногу через діабет.

Родичі Бекірова неодноразово говорили, що йому необхідний постійний сторонній догляд і медичний супровід. В іншому випадку його подальше тримання у в’язниці означатиме для нього смертний вирок.

На суді Едем Бекіров, який виступав за допомогою відеозв’язку з сімферопольського СІЗО, вказав на проблеми зі здоров’ям і повідомив, що є інвалідом першої групи.

Він також зазначив, що за усе своє життя жодного разу не притягувався за будь-які правопорушення.

Вже близько 20 років я борюся за життя. Якщо ви сьогодні оголосите обвинувальний вирок — це буде подібно покаранню.

У свою чергу адвокат Бекірова Олексій Ладін зазначив, що його підзахисний приймає 16 таблеток і часто самостійно робить собі перев’язки.

У медсанчастині немає навіть бинтів. Під час огляду підсудного в лікарні імені Семашка лікар був здивований його станом, попередивши близьких про можливість хворого впасти в кому.

Також адвокати (разом з Ладіним, інтереси Бекірова представляє також Іслям Веліляєв) відзначили неправомірну роботу лікаря-психіатра, який зробив висновок, що Едем Бекіров з усіма його захворюваннями може перебувати у СІЗО.

Сторона захисту заявила і про неправильне оформлення опитування свідка Каріма Меметова. За твердженням адвокатів, інвалід на милицях Бекіров не міг фізично передати свідку сумку вагою у 14 кг.

Адвокату Веліляєву вдалося долучити до справи довідку про стан здоров’я підсудного, а також довідки про прописку. Хоча “прокурор” виступав проти цього, “суддя” задовольнив клопотання.

Як повідомляє «Кримська солідарність», у залі суду присутня мати підсудного, яка розплакалася, побачивши сина на екрані монітора.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ЭДЕМА БЕКИРОВА»Информационный пост 10.01.2019UPD_12. 16:15 Судебное заседание закончилось. Решение…

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 10 січня 2019 р.

Нагадаємо, Едема Бекірова затримали 12 грудня 2018 року російські прикордонники під час перетину адмінмежі з Кримом. ФСБ закидає Бекірову зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

Згідно з матеріалами справи, Бекіров, нібито перебуваючи в Криму, передав якомусь водію таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка обвинувачення під псевдонімом Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 набоями калібру 9-мм з проханням заховати усе це. Меметов сховав сумку біля селища Рисове на півночі півострова, а потім, не дочекавшись, що її заберуть, прийшов до «управління» ФСБ і розповів про все.

Тим часом, за словами Бекірова, він одну ніч ночував у доньки, одну — у матері дружини. Їздив у село до двоюрідної сестри, завжди в супроводі родичів. У нього завжди був телефон з сім-картою, спеціально купленою в Криму, за якою можна встановити маршрут його пересування. Дружина кримськотатарського активіста Гульнара Бекірова заявила, що тримання у в’язниці Едема Бекірова означає смертний вирок. Вона закликала усіх небайдужих врятувати її чоловіка.

Дивитись ще: