15 Квітня 2019, 17:33

США стурбовані вироком в Криму «українським диверсантам» і стежать за справою 24-х кримськотатарських активістів

Закртити

США стурбовані вироком “суду” в окупованому Севастополі, який несправедливо засудив до 14 років ув’язнення співробітників кримського аналітичного центру “Номос” Володимира Дудку та Олексія Бессарабова через сумнівні обвинувачення у “підривній діяльності”.

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Кеміан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укринформ.

Американський дипломат також підкреслив, що Вашингтон продовжує стежити за справою 24-х кримськотатарських активістів, які були заарештовані за звинуваченням у тероризмі під час рейдів ФСБ в окупованому Росією Криму 27 – 28 квітня.

За словами спостерігачів неурядових організацій, це був наймасовіший арешт від початку російської окупації. І ми переконані, що це був акт розправи за активність руху “Кримська солідарність”. За два тижні після арештів і відправки в Росію, тільки четверо з цих людей отримали доступ до адвокатів. Окрім того, згідно з повідомленнями, щонайменше троє з активістів були жорстоко побиті. Ми закликаємо Росію звільнити всіх українців, яких вона незаконно тримає в ув’язненні, — заявив голова місії США при ОБСЄ.

4 квітня QHA media повідомляло про те, що «Севастопольський міський суд» оголосив вирок у справі «українських диверсантів» — колишній командир корабля радіоелектронної розвідки «Сімферополь» Володимир Дудка і журналіст аналітичного центру «Номос» Олексій Бессарабов засуджені до 14 років позбавлення волі кожен з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

27 березня у декількох районах Криму російська ФСБ провела облави, під час яких затримувалися мирні жителі за звинуваченням в організації або участі в забороненій у Росії партії «Хізб ут-Тахрір». 28 березня «Київський районний суд» Сімферополя завершив процедуру арешту до 15 травня 2019 року всіх кримськотатарських активістів, затриманих днем раніше у різних районах анексованого півострова.

Заарештований Ремзі Бекіров розповів своєму адвокату Едему Семедляєву, що під час затримання у Ростовській області його і ще двох — Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова — співробітники ФСБ били по ногах, вивозили в ліс і відібрали усі гроші. А Руслан Сулейманов повідомив адвокату Лілі Геменджі, що затриманих кримських татар перевозили з СІЗО Сімферополя до Ростова-на-Дону в літаку із заштореними ілюмінаторами. За словами Сулейманова, з літака виводили всіх у шапках, із закритими очима як особливо небезпечних злочинців, і лише у СІЗО вони зрозуміли, що опинилися у російському Ростові-на-Дону.

Дивитись ще: