Слідком Росії може звинуватити незрячого кримчанина у побитті двометрового депутата Держдуми 50-грамовою тростиною. Інваліду світить два роки в'язниці

11 Квітня 2019, 17:32
Закртити

Незрячому жителю Джанкоя Ігорю Нікітенку, який вдарив тростиною і плюнув в обличчя депутату російської Держдуми від анексованого Криму Михайлу Шеремету, загрожує позбавлення волі на строк до двох років.

Про це повідомляє видання «Примечание».

За даними журналістів, російський Слідком не порушував кримінальну справу за плювок у Шеремета, однак може приписати інваліду побої, які той нібито завдав двометровому депутату.Покарання за статтею 116 КК РФ (“побої, вчинені з хуліганських спонукань, а так само з мотивів політичної ненависті або ворожнечі відносно якої-небудь соціальної групи”) також передбачає виправні роботи.

Сам депутат заявив, що Нікітенко побив його тростиною. Однак інвалід стверджує, що синці його тростиною нанести неможливо — вона зроблена з пластику і важить усього 50 грам.

Я навіть пальцем нікого не чіпав, у мене не було такої можливості, коли я плюнув, мене схопили, почали бити і намагалися повалити на підлогу. Мені тепер навіть стало цікаво, якщо стукнути когось цією легкою 50-грамовою пластиковою тростиною, то чи залишиться якийсь слід, — пояснив журналістам Нікітенко.

27 лютого 2019 року кримського інваліда з Джанкоя Ігоря Нікітенка побили після того, як він вдарив тростиною і плюнув в обличчя депутату Шеремету. Нікітенко пояснив причину свого вчинку тим, що Шеремет не допоміг з отриманням громадянства Росії його дружині, яка нещодавно померла.

12 березня «Джанкойська міжрайонна прокуратура» відмовилася задовольнити скаргу Нікітенка про неправомірні дії співробітників місцевої «поліції». За декілька днів Никитенко вийшов у Джанкої на центральну площу з плакатом: «Мене побив депутат Шеремет. Де закон? Я вимагаю позбавити його повноважень!», після чого в його будинку провели обшук.

Дивитись ще: