Шукати воду в Криму хочуть на кілометровій глибині за допомогою космічної розвідки

22 Лютого 2019, 10:14
Закртити

Фахівці “Науково-дослідного інституту сільського господарства Криму” (НДІСГК) пропонують почати масштабний пошук води в Криму на кілометровій глибині, залучаючи до цього космічну розвідку.

Про це заявив журналістам “директор НДІСГК” Володимир Паштецький, передає ТАСС.

За його словами, в Криму є фахівці, які, об’єднавшись з Російською академією наук, можуть це організувати.

Настав час просканувати Крим не на 200 — 300 метрів, як це було зроблено, і тільки вибірково були зроблені до 1 тис. метрів свердловини, а новими методами і апаратурою на кілометровій глибині для того, щоб зупинитися на тій воді, якої, як ми вважаємо, має вистачити для пиття однозначно, — заявив Паштецький.

Він також додав, що окрім як за допомогою космічної розвідки шукати воду можна і наземними способами, і за допомогою повітряної розвідки.

Окрім цього, Паштецький пропонує опріснювати озерну воду, яка містить удвічі менше солей.

Ми можемо прекрасно і озера наші підключити. Сасик-Сиваш до 10 мільйонів кубометрів може дати, Донузлав може дати. 7-8% солі — це ж не 12-18, не 20% Чорного моря. Однозначно, це удвічі буде і дешевше.

Добувати прісну воду з моря Паштецький вважає для Росії витратним і у найближчі роки неможливим.

Раніше Володимир Паштецький пропонував добувати воду в Криму шляхом очищення стічних вод. За його словами, усі стічні води й ті, які сьогодні називаються «брудними», потрібно очищати і пускати на потреби сільського господарства.

Дивитись ще: