НП

Шторм у Криму виніс на берег тіла 16 загиблих дельфінів. Тварини, швидше за все, стали жертвами зябрової сітки рибалок

19 Березня 2019, 16:46
Фото: ЦИСРММ «Безмятежное море»
Закртити

У Євпаторії шторм виніс на берег поранені тіла, як мінімум, 16 загиблих дельфінів.

На шкірному покриві кожної тварини були виявлені глибокі сліди заплутування у сітках, у кількох відрізані лопаті хвостового плавника, повідомили у Центрі вивчення, порятунку і реабілітації морських ссавців «Безмятежное Море», передає «Новый День».

За словами біологів, з 16 трупів — 14 азовок і 2 афаліни. Як заявила біолог Центру Анастасія Коростельова, співробітники організації продовжать моніторинг берегової лінії у наступні дні, підозрюючи, що мертвих тварин може бути більше.

Раніше у кримських ЗМІ з’явилася версія про масове «самогубство» дельфінів через те, що ватажок викинув себе на берег. Вчені цю версію спростовують.

У центрі «Безмятежное море» відзначили, що з середини березня до середини травня 2018 року на кримському узбережжі тільки біологами було знайдено 188 мертвих тварин, у липні — ще 100.

Така поведінка не властива видам, які проживають у Чорному морі, тим більше морським свиням (Азовка). Вона цілком можлива відносно океанічних видів з дуже сильними соціальними зв’язками всередині спільноти, наприклад, гринд. У нашому ж випадку викинуло тварин мертвих, і вже після того, як їхня смерть наступила в морі, — наполягають в організації.

За даними вчених, ще двох мертвих азовок зі слідами заплутування у зябрових сітках викинуло у Севастополі.

В одної з них був також відрізаний хвіст — так роблять, щоб витягнути тварину з сітки, не пошкодивши її. Річ у тім, що дельфін, опиняючись у пастці, намотує на себе сітки метрами, розриває і сильно сплутує їх у спробах звільнитися.

“У нас є підстави припускати, що рибалки просто відходять подалі від берега і викидають в море мертвих або вмираючих дельфінів», — повідомила Коростельова. За її словами, до 98% дельфінів у цьому випадку виявляються на дні й не виносяться на берег.

Найчастіше чорноморські китоподібні гинуть у зябрових сітках з великим розміром вічка. Азовки, наприклад, їх просто не можуть виявити — промінь сонара проходить крізь сітку. Афаліни і білобочки «бачать», але це не сильно допомагає.

Вони пробують діставати рибу з сіток і самі в ній плутаються. Але афаліни іноді ще можуть порвати її, азовки і дрібні білобочки ні. Окрім того, камбальні й катральні сітки ставлять на дні, а азовки харчуються донної рибою», — повідомили у Центрі, зазначивши, що пропонують на законодавчому рівні заборонити зяброві сітки.

Від початку року в Криму знайдено вже 29 мертвих китоподібних. Тільки за 17 днів березня зафіксовано загибель 22 тварин. З них у 20-ти присутні пошкодження, які свідчать про загибель у знаряддях вилову риби, ще дві особини перебували вже на пізній стадії розкладання, тому встановити причини їхньої смерті не вдалося.

Раніше QHA media повідомляло про те, як дельфіни і морські котики Алуштинського дельфінарію «Акварель» містяться в ємностях, розміром трохи більше від самих тварин. У такому стані вони перебувають після того, як у лютому розгерметизувався басейн дельфінарію.

Дивитись ще: