Севастополь

Севастопольців позбавили Солдатського пляжу. Тепер на його місці зводять елітний апарт-готель, пов'язаний з кримським топ-чиновником

10 Квітня 2019, 17:15
Фото: “Примечания”
Закртити

На місці колишнього Солдатського пляжу в анексованому Севастополі зводять корпуси апарт-готелю, відгородженого від публіки. Дерева і чагарники при цьому вирубали, а пляж вистилають кам’яною плиткою.

Про це пишуть севастопольські “Примечания”.

У вересні 2017 року компанія «Інтербуд», пов’язана з колишнім “депутатом держради” Криму і нинішнім “віце-прем’єром республіки” Євгеном Кабановим презентувала проект “Адміральська лагуна”. У Севастополі цей об’єкт на той момент був відомий як “грязєлікарня Кабанова”. Однак на презентації було оголошено про будівництво апарт-готелю з п’яти корпусів, — йдеться у матеріалі.

Журналісти «Примечаний» були тут в лютому, і за декілька тижнів багато що змінилося — корпуси «бази відпочинку» ростуть буквально на очах.

За даними видання, забудувати Солдатський пляж Кабанов намагався ще до російської анексії Криму, але у 2013 році протести місцевих жителів змусили його зупинити роботи. Тепер севастопольська “влада” дозволила йому це, просто повідомивши містянам, що забудовник “упорядкує пляж”.


До бетонної огорожі все вимостять плиткою. На “пляжній зоні” помістяться тільки шезлонги мешканців апартаментів.

“Тепер у нас буде пляж імені Овсяннікова — плац із плитки, бетонні огорожі, єдине дерево, яке вижило, і вузька смужка прибережної території для мешканців апартаментів, побудованих на самому березі”, — резюмує автор статті. І нагадує, що “губернатор” особисто курирує роботу “департаменту архітектури і містобудування” та “Буднагляду”, які допустили будівництво цієї «бази відпочинку».

Місцеві жителі й активісти організації “Севпарки” раніше пропонували “уряду” Севастополя розбити на Солдатському пляжі спортивно-молодіжний парк, створити центр водних видів спорту, адаптований для реабілітації інвалідів та передбачити зони для цивілізованої організації мангальних майданчиків.

У січні стало відомо про те, що Батиліманський пляж в анексованому Криму перетворено на недоступну, відгороджену сіткою “резервацію”.

Дивитись ще: