08 Лютого 2019, 17:10

Росія знову не надала документи про стан здоров'я поранених українських моряків — Денісова

Закртити

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова запевняє свою українську колегу Людмилу Денісову, що стан здоров’я українських моряків медики оцінюють як “задовільний”.

При цьому, як написала Денісова у своєму Facebook, Росією знову не надано жодного офіційного підтвердження у вигляді медичної довідки.

Отримала відповідь від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової на мої багаторазові звернення щодо…

Опубліковано Людмилою Денісовою Пʼятниця, 8 лютого 2019 р.
В

Нам відомо, що поранені Андрій Ейдер, Василь Сорока та Андрій Артеменко так само, як і раніше, потребують якісного лікування та оперативного втручання. Окрім того, медичної допомоги потребують не тільки вони, а й інші наші моряки.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини наголосила, що Україна й надалі наполягатиме на переведенні трьох поранених моряків на лікування до нейтральної країни і на безумовному звільненні усіх полонених моряків, згідно з Третьою Женевською конвенцією “Про поводження з військовополоненими” від 12 серпня 1949 року.

Нагадаємо, 24 полонених українських моряка тримають у московському СІЗО «Лефортово». Трьох поранених військовополонених перевели туди з лікарні СІЗО «Матроська тиша» незважаючи на те, що у «Лефортово» немає умов для лікування.

25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього військові РФ відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків. 24-х українців взяли у полон і заарештували до 24 квітня 2019 року. Усі моряки заявили, що вважають себе військовополоненими.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка засуджує російську агресію в Азовському морі та біля берегів Керченської протоки.

Дивитись ще: