15 Березня 2019, 20:42

Росія відповість за свою помсту мирним жителям Криму, які хотіли жити вільно — Чийгоз

Закрити

Скільки б не минуло часу, Росія відповість за свою помсту мирним жителям Криму і злочини, які здійснює в Криму і на сході України.

Про це на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку під назвою «Символічна дата: п’ята річниця початку окупації Росією Криму: кричуще порушення міжнародного права» заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, повідомляє QHA media.

Він підкреслив, що Росія п’ять років тому віроломно і по-бандитськи ввела війська й окупувала Крим. Таким чином, сказав Чийгоз, Кремль мстився кримчанам за бажання жити вільно, в Україні, і самій Україні за її вибір бути вільною країною і частиною цивілізованого світу.

Десятки тисяч людей від Керчі до Сімферополя, від Сімферополя до Севастополя — це жінки, діти, люди похилого віку — вийшли з плакатами, протестуючи проти військової машини, “зелених чоловічків”, терористів, які рухалися дорогами нашого Криму. Трьома мовами — російською, кримськотатарською, українською — ці люди говорили: “Путін, геть, ти нам не потрібен. Нас не треба захищати”, — нагадав Чийгоз.

Звертаючись до представників Росії на засіданні Радбезу ООН, Чийгоз заявив, що є живим свідком того, як РФ намагається зламати волю людей, які не погоджуються з анексією Криму.

Він підкреслив, що через репресії в тюрмах Росії і Криму перебувають сотні людей, які на відміну від окупантів, «мають честь і гідність».

Крим сьогодні — це територія жаху. Крим — це територія дестабілізації ситуації в усьому Чорноморському басейні, у Євросоюзі, — сказав він.

Заступник голови Меджлісу висловив надію, що українці і кримські татари на Донбасі та в Криму своєю боротьбою досягнуть того, що російська окупація українських земель незабаром завершиться.

QHA media повідомляло, що на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН також виступив програмний директор організації «Кримський дім» Алім Алієв, який розповів про репресії РФ в Криму.

Дивитись ще: