ВИДЕО
12 Липня 2019, 12:49

Росія свідомо виставляє мирних кримськотатарських активістів терористами — Human Rights Watch

Закртити

Росія намагається виставити кримських татар, які не прийняли окупацію Криму, терористами та екстремістами.

Про це заявив директор міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch у країнах Європи і Центральної Азії Х’ю Вільямсон.

Він сказав, що звинувачення у злочинах терористичної спрямованості стають зручним інструментом російських репресій, мета яких — виставити мирних кримськотатарських активістів учасниками терористичного підпілля і придушити інакомислення в окупованому Криму.

Російська влада має відпустити активістів і припинити практику використання надлишково широкого антитерористичного законодавства для придушення свободи слова, свободи вираження думок і свободи релігії, — заявляють правозахисники.

Організація особливу увагу приділила затриманню в березні цього року 24 кримських татар, більшість з яких мають відношення до «Кримської солідарності» — неформального об’єднання адвокатів-правозахисників, родичів жертв політичних репресій при російській окупації, а також тих, хто їм співчуває.

Дослідники Human Rights Watch відвідали Крим 17-20 травня і опитали 16 родичів дев’яти із заарештованих кримських татар, п’ять адвокатів, які захищають частину із заарештованих, і одного з провідних активістів «Кримської солідарності».

Вони також ознайомилися з деякими процесуальними документами і побували за сімома адресами з тих, де проводилися обшуки, оглянувши, зокрема, місця, куди були, як стверджується, підкинуті заборонені матеріали.

Дослідники міжнародної правозахисної організації, за підсумками свого моніторингу створили фільм під назвою “Крим сьогодні”, що розповідає про події березня 2019 року, репресії проти кримських татар і «Кримську солідарність».

2 квітня Human Rights Watch закликала відпустити і зняти усі обвинувачення із затриманих у березні кримських татар. У повідомленні організації зазначалося, що арешт активістів був безпрецедентною дією щодо посилення тиску на велику групу населення, яка критично ставиться до російської окупації Криму.

Дивитись ще: