06 Грудня 2018, 14:43

Росія розмістила в Криму носії ядерної зброї — Єльченко. Кількість російських військових на півострові збільшилася більш ніж удвічі

Закртити

Росія розмістила в анексованому Криму військові засоби і компоненти, які можуть переносити і запускати ядерне озброєння. Про це під час брифінгу в Нью-Йорку про ситуацію у Чорному і Азовському морях повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає «УНІАН».

  

— Росія вже розмістила в окупованому Криму перевізники-носії та інші засоби, здатні доставляти ядерну озброєння. Серед них — російський крейсер «Москва» з ракетною системою «Вулкан», три підводні човни, один фрегат, два невеликих ракетних човни, які обладнані крилатими ракетами «Калібр», бомбардувальники Су-24, які можуть переносити ядерні бомби.

  

Також в Криму розмістили у 6 — 7 разів більше бойових машин, артилерійських систем, бойових літаків, кораблів, гелікоптерів і підводних човнів.

За словами Єльченка, кількість російських військових на півострові збільшилася більш ніж удвічі — з 12,5 тис. до більш ніж 28 тис.

 

— Росія також істотно посилила і модернізувала свої військові сухопутні, повітряні та військово-морські компоненти. Російські військові в Криму отримали танки і зенітні системи, яких не було там раніше.

 

Єльченко зазначив, що Головне управління Генштабу ЗС РФ, яке відповідальне за утримання, перевезення і утилізацію ядерних боєголовок для тактичних і балістичних ракет, з 2015 року проводить в анексованому Криму регулярні інспекції.

 

— Окупаційна влада в Криму готує військову інфраструктуру для потенційного розміщення ядерної зброї, включаючи переобладнання сховищ радянської епохи для ядерних боєголовок.

 

Він додав, що Росія у будь-який момент може доставити до Криму й інші засоби, які можуть переносити ядерну зброю і вже використовувалися на півострові під час навчань. Зокрема, Єльченко заявив, що йдеться про оперативно-тактичні ракетні комплекси «Іскандер», додаткові винищувачі-бомбардувальники та інше озброєнні.

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомляв, що Росія перетворила окупований Крим на військову базу і розмістила там шість ядерних боєголовок.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін також говорив в ООН, що Росія мілітаризує окупований Крим для розгортання ядерної зброї на півострові.

Дивитись ще: