18 Грудня 2018, 17:29

Росія не надала довідок про стан здоров'я поранених українських моряків — Денісова

Закртити

Україна й досі не отримала офіційних довідок про стан здоров’я трьох поранених моряків, захоплених Росією 25 листопада 2018 року біля берегів Криму, які зараз перебувають у московському СІЗО «Матроська тиша».

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила український омбудсмен Людмила Денісова, яка провела зустріч із заступником політичного радника посольства США Ту Нгуєн.

За словами Денісової, вона двічі зверталася до ФСБ Росії, щоб їй дозволили відвідати всіх українських моряків, проте до цих пір вона не отримала відповіді.

Омбудсмен попросила представника США й надалі сприяти в питанні звільнення українських моряків.

Денісова зазначила, що відповідно до Женевської конвенції 1949 року захоплені 24 моряка мають статус військовополонених, який РФ не визнає.

  

Сьогодні зранку провела зустріч із заступницею політичного радника Посольства США Ту Нгуєн, яка прибула до нашого Офісу…

Опубліковано Людмилою Денісовою Вівторок, 18 грудня 2018 р.

Раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що захоплені Росією біля Керченської протоки українські моряки залишаться під арештом як мінімум до завершення судових процедур. При цьому, очільник МЗС Росії продовжує запевняти, що українці нібито порушили російське і міжнародне право.

У “Матроській тиші” перебувають троє поранених українських моряка — Андрій Артеменко, Василь Сорока та Андрій Ейдер. Як повідомив російський адвокат одного з полонених українців Сергій Бадамшин, загибелі моряків вдалося уникнути завдяки щасливому випадку.

Раніше українські моряки Андрій Ейдер і Андрій Артеменко, полонені Росією в районі Керченської протоки, відповіли на листи журналістів про стан свого здоров’я після поранень.

Дивитись ще: