11 Січня 2019, 11:47

Росія може обміняти українських моряків після виборів в Україні — російські ЗМІ

Закртити

Москва у цьому році може обміняти військовополонених українських моряків на росіян, проте до виборів в Україні це навряд чи можливо.

Про це газеті «Известия» повідомило високопоставлене дипломатичне джерело.

За словами джерела, у Кремлі не хочуть, щоб президент Петро Порошенко «видав за свою перемогу» повернення в країну полонених моряків.

Обмін відбудеться після березня місяця. Росії ці моряки не потрібні. Але спочатку маэ закінчитися судовий процес відповідно до російського законодавства, а вже потім за амністією можуть реалізуватися конкретні обміни.

Також про можливість обміну полоненими заявив голова комітету російської Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков.

Вчора уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що планує провести зустріч з директором російської ФСБ Олександром Бортніковим і обговорити з ним стан здоров’я поранених моряків.

Денісова повідомила, що також має намір зустрітися у Москві з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою і з головою Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайлом Федотовим.

Раніше Київ запропонував обміняти 42 українців, які перебувають в російських в’язницях, на 89 осіб, яких тримають у місцях позбавлення волі в Україні.

Дивитись ще: