Російський суд відхилив апеляцію захисту Павла Гриба. Вердикт про позбавлення волі українця на шість років залишився чинним

23 Липня 2019, 17:37
Закртити

Військова колегія Верховного суду Росії залишила чинним вердикт Північно-Кавказького окружного військового суду, який засудив українського політв’язня Павла Гриба до шести років колонії загального режиму.

Про це повідомляє УНИАН.

Сам Павло брав участь в засіданні суду за допомогою відеозв’язку із СІЗО-4 у Ростові-на-Дону. Він був у медичній масці та не знімав її під час слухання.

Спілкувався з судом Гриб українською мовою через перекладача, однак через погану якість зв’язку суддям перекладали тільки частину слів.

В’язень Кремля вкотре не визнав свою провину і заявив, що його засудили безпідставно, але здаватися він не збирається.

Рабів до раю не пускають. Слава Україні! — завершив Павло свій виступ.

Підтримати Гриба прибули дипломати з країн Євросоюзу, консул України, а також декілька москвичів, які відкрито виступають проти російського військового вторгнення в Україну.

Адвокат Марина Дубровіна підкреслила, що рішення незаконне, необгрунтоване і ухвалене на підставі свідчень, які були вибиті з Павла під тортурами і від яких він пізніше відмовився.

Вона повідомила, що пізніше Гриб вказав, що до нього застосовувався фізичний вплив особами, які викрали його 24 серпня 2017 року в Гомелі.

Дубровіна повідомила, що Гриба після викрадення вивезли на територію РФ і після перетину кордону побили в лісі.

Адвокат підкреслила, що в будівлі УФСБ РФ Павла добу тримали без води та їжі у спортзалі прикутим до шведської стінки або 32-кілограмової гирі. Йому погрожували і намагалися підвішувати догори ногами на шведській стінці.

Батько Павла Гриба Ігор повідомив, що після суду його сина негайно направлять із СІЗО відбувати покарання до виправної колонії.

23 липня (вівторок) 2019 року о 09.30 у Військовій колегії Верховного Суду РФ (м. Москва, вул. "Малый Харитоньевский…

Опубліковано Ігором Грибом Четвер, 18 липня 2019 р.

Павло Гриб зник безвісти 24 серпня 2017 року в Білорусі. Туди він приїхав, щоб зустрітися з 17-річною Тетяною Єршовою з Сочі. Знайшли один одного молоді люди з листування в Інтернеті. Дівчина стверджувала, що любить Україну, цікавилася історією, підтримувала Майдан і засуджувала анексію Криму, казала, що хоче виїхати жити до Гриба у Київ. Однак у дівчини ще не було закордонного паспорта, тому Гриб і Єршова вирішили зустрітися в Білорусі у Гомелі. Після побачення з Єршовою Павла затримали і викрали невідомі. Його відвезли у Смоленську область Росії, де оформили арешт.

22 березня 2019 року суд у Ростові-на-Дону засудив Павла Гриба до шести років колонії. Павло страждає на тяжкі хронічні захворювання. У відповідь на це український політв’язень оголосив голодування. Українця визнали винним у тому, що він нібито схиляв Єршову до скоєння теракту в сочинській школі.

Дивитись ще: