Порошенко оголосив дату об'єднавчого собору помісної церкви

05 Грудня 2018, 10:51
Закртити

Об’єднавчий собор української помісної православної церкви відбудеться 15 грудня 2018 року.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час форуму місцевого самоврядування.

Учасники об’єднавчого собору оберуть предстоятеля незалежної автокефальної помісної православної української церкви, якому в Стамбулі вручать Томос про автокефалію.

Очільник держави у своєму Twitter зазначив, що Вселенський Патріарх і Синод відкинули усі претензії Російської православної церкви (РПЦ) на Україну як нібито канонічну територію РПЦ.

Вони (Вселенський Патріарх і Синод) взяли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність Православної Церкви України. Вони підготували Томос — грамоту, яка цю незалежність підтверджує.

Порошенко зазначив, що держава зробила все, що могла і мала робити.

Тепер колосальна відповідальність лягає на ієрархів українських церков — у мирі, злагоді, в дусі християнської любові та патріотизму провести собор, обрати предстоятеля, який поїде у Стамбул і отримає Томос.

Нагадаємо, Українська Православна Церква Московського патріархату відмовилася брати участь у створенні автокефальної церкви в Україні. Собор УПЦ МП заявив про незаконність дій Вселенського патріархату в наданні автокефалії Українській церкві й про припинення будь-яких відносин з Константинополем.

У свою чергу Архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Іов заявив, що з канонічної точки зору в Україні більше не існує Української православної церкви Московського патріархату.

Дивитись ще: