19 Березня 2019, 14:30

Пораненому моряку Сороці зробили операцію на руці — адвокат

Закртити

Пораненого військовополоненого українського моряка Василя Сороку прооперували.

Про це у своєму Facebook повідомив його адвокат Сергій Бадамшин.

Нарешті хороші новини, які усі ми чекали і домагалися спільними зусиллями. Сподіваюся, рука буде врятована, функції відновляться у повному обсязі, а Василь і всі моряки швидше повернуться додому, — написав адвокат.

Раненого военнопленного Василия Сороку прооперировали! Сведения подтверждаются Карпачовой Ниной Ивановной, а также…

Опубліковано Serg Badamshin Вівторок, 19 березня 2019 р.

Раніше QHA media повідомляло про те, що військовополонений український моряк Василь Сорока у критичному стані, але гостро необхідну йому операцію постійно відкладають.

25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків. 24-х українців взяли у полон і заарештували до 24 квітня 2019 року. Усі моряки заявили, що вважають себе військовополоненими.

В останній доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини 24 українських моряка визнаються військовополоненими. Відповідно на них поширюються норми Третьої Женевської конвенції: з військовополоненими слід обходитися гуманно, захищати їх від актів насильства або залякування і за необхідності надавати їм медичну допомогу.

Дивитись ще: