15 Березня 2019, 17:58

Погрози терориста з Нової Зеландії адресовані й мусульманам України — муфтій Ісмагілов

Закртити

У “маніфесті” терориста, який вбив і поранив сьогодні мусульман у двох мечетях у Новій Зеландії, згадується Україна. Відповідно, погрози адресовані й мусульманам України.

Про це повідомив муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саїд Ісмагілов, який навів цитату терориста: “Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні”.

За словами муфтія, через згадки терористами України на сьогоднішньому джума-намазі (обов’язковій колективній п’ятничній молитві у мечеті) парафіяни були надзвичайно стурбовані, а деякі взагалі не прийшли на молитву, чекаючи, що теракт може повторитися і у Києві.

Перед молитвою до мене підходили чоловіки й питали, чи є у нас якісь заходи безпеки, чи викликали ми поліцію або Національну гвардію для охорони мечеті, чи є напоготові джгути і медикаменти, і що робити, якщо раптом почнуть нас вбивати? Сьогоднішні події і погрози були настільки несподіваними, що ми навіть не встигли продумати заходи безпеки, — написав у Facebook Ісмагілов.

Муфтій висловив надію, що таке ніколи не станеться в Україні, однак висловив здивування, чому з 195 країн світу терористи згадали лише п’ять держав, у тому числі й Україну. Ісмагілов також висловив співчуття родинам і близьким жертв новозеландського теракту, який за останньою інформацією, забрав життя 49 осіб.

У "маніфесті" терориста, що вбив сьогодні мусульман в мечеті в Новій Зеландії, згадується Україна, і відповідно загрози…

Опубліковано Саідом Ісмагіловим Пʼятниця, 15 березня 2019 р.

У свою чергу муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов зазначив, що теракт у Новій Зеландії свідчить про те, що у тероризму немає ні релігії, ні національності.

Від імені Муфтіяту він також висловив співчуття родинам загиблих і постраждалих у теракті.

Співчуття Нової Зеландії висловило і МЗС України, а також особисто його голова Павло Клімкін.

За даними агентства Reuters, окрім 49 чоловік загиблих, щонайменше, 20 людей дістали поранення.

Сьогодні вранці озброєні люди увійшли в дві мечеті “Аль-Нур” у місті Крайстчерч (Нова Зеландія) близько 13:45 за місцевим часом (3:45 за Києвом) і відкрили вогонь по людях. Ще один теракт стався у передмісті Лінвуд.

Як повідомляє BBC, поки що не зрозуміло, скільки людей брали участь у нападі. За даними поліції, обвинувачення у вбивстві пред’явлені одному з трьох затриманих — чоловіку віком 26-29 років.

Повідомляється, що він постане перед судом вранці в суботу, 16 березня. Усього спочатку було затримано чотирьох людей, але, як встановила поліція, швидше за все, одна з них не причетна до нападу.

Людина, яка розстрілювала людей у мечеті міста Крайстчерч, фільмувала свій теракт на телефон і транслювала його в прямому ефірі у соціальних мережах.

Нагадаємо, Духовне управління мусульман Криму і Севастополя засудило дії терористів, які вчинили теракт у Стамбулі, який забрав життя 10 осіб у січні 2016 року.

Дивитись ще: