13 Червня 2019, 10:20

Парубій підписав «закон про імпічмент» і передав його на підпис Зеленському

Закртити

Сьогодні, 12 червня, голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про тимчасові слідчі комісії, в якому передбачені положення про застосування процедури імпічменту президента, і передав його на підпис Володимиру Зеленському.

Про це спікер повідомив на своїй сторінці у Twitter.

Підписав закон 1098 «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» та передав його на підпис президенту, — повідомив він.

У документі вказується, що спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради України — колегіальний тимчасовий орган парламенту, до якого входять нардепи, спецпрокурор і спецслідчі.

Завданням комісії є проведення розслідування обставин вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів від конституційного складу Ради поданні про ініціювання питання про усунення голови держави з поста в порядку імпічменту.

Комісія матиме доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, у тому числі, до таємних.

QHA media писало, що 6 червня парламент ухвалив закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України». За нього проголосували 279 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Дивитись ще: