12 Липня 2019, 14:56

«Нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, яка була після Революції гідності» — посли G7 не підтримали люстрацію від Зеленського

Закртити

Посли країн “Великої сімки” (G7) підтримують притягнення до відповідальності винних у зловживанні владою, але відзначають відмінність нинішньої ситуації в Україні від постреволюційної.

Про це йдеться у заяві послів G7.

Там зазначається, що виборчі зміни і політична ротація є нормою у демократичних країнах, на відміну від невибіркового накладення заборон на всіх учасників виконавчого і законодавчого процесів управління.

З 2014 року ми мали можливість вітати прогрес у реформуванні низки важливих сфер. Притягнення до відповідальності винних у зловживанні службовим становищем є правильним кроком, однак, на наше переконання, нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, яка була після Революції гідності.

11 липня президент Володимир Зеленський закликав розширити дію люстрації на чиновників, які обіймали свої посади з 23 лютого 2014 року. Він розкритикував усіх діючих нардепів, міністрів і колишнього голову держави Петра Порошенка. Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що люстрація торкнеться також і президентську команду. Сьогодні президент вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує люструвати депутатів і чиновників, які працювали з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

Дивитись ще: