19 Березня 2019, 14:18

Ні активістів, ні журналістів. Сестра Павла Гриба поскаржилася на байдужість української громадськості до справи її брата

Закртити

Павло Гриб цікавиться, чому на останні засідання суду не приходили журналісти.

Про це розповіла сестра політв’язня Ольга Гриб виданню «Гордон».

За її словами, судовий процес в російському Ростові-на-Дону ніхто не висвітлює, хоча доступ на засідання відкритий.

Українські журналісти на судах не присутні. Ні активістів, ні правозахисників з України теж немає. Розумію, що у нас скоро президентські вибори, але, тим не менш, хотілося б бачити наших журналістів на засіданнях Павла. Тобто у залі присутні тільки мама Павла й іноді — консул, — сказала Ольга Гриб.

Вона зазначила, що 21 і 22 березня відбудуться два судових засідання у Ростові-на-Дону, де політичний в’язень виступить з останнім словом, і буде оголошений вирок суду.

Також сестра Павла Гриба повідомила, що в її брата серйозні проблеми зі здоров’ям. Через виразки у нього постійні болі в шлунку, цироз печінки і у декілька разів збільшена селезінка. Ольга застерегла, що у будь-який момент може початися внутрішня кровотеча.

“Єдиний спосіб допомогти — це провести досить складну операцію. Його вже зараз потрібно перевести в лікувальний комплекс, а не просто у звичайну лікарню. Операція, яку до цих пір так і не провели, йому потрібна була ще у 2017 році. Але він залишається у СІЗО, де навіть вікон немає. І українських лікарів до Павла не пускають,” — повідомила Ольга Гриб.

Також, за її словами, російський суд ігнорує усі клопотання, які пише Павло Гриб. Вони просто долучаються до справи.

Наприклад, слідчий у Ростові заявив, що Павла затримали, так як він нібито був у розшуку. Але насправді ніхто його не розшукував. І суд ніяк не реагує на те, що це усього лише легенди ФСБ. Що стосується побиття, то там все завершилося банальною відпискою — просто дали папірець, мовляв, ніхто Павла не чіпав, — обурюється сестра політв’язня.

Українець Павло Гриб зник безвісти 24 серпня 2017 року в Білорусі. Пізніше він розповів, що на автостанції у Гомелі його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим у лісі. Більше доби Гриба тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли у Смоленську область, де оформили арешт. Українця звинувачують у тому, що він нібито схиляв російську школярку Тетяну Єршову виготовити і привести в дію вибуховий пристрій.

11 березня 2019 року виконуючий обов’язки генконсула України в російському Ростові-на-Дону Тарас Малишевський зустрівся з Павлом Грибом. Дипломат також повідомив, що політв’язень самостійно пише клопотання, відправляє звернення українському та російському омбудсменам, а також у Європарламент. Термін перебування Гриба в російському СІЗО закінчується 24 квітня 2019 року.

Дивитись ще: