Нацбанк хоче заборонити українцям використовувати гроші з поточних ФОП-рахунків на особисті потреби. Це може торкнутися зняття готівки у банкоматах і банках | QHA media
16 Серпня 2019, 13:19

Нацбанк хоче заборонити українцям використовувати гроші з поточних ФОП-рахунків на особисті потреби. Це може торкнутися зняття готівки у банкоматах і банках

Закрити

Національний банк України запропонував заборонити українцям використовувати гроші з поточних рахунків ФОП (фізосіб-підприємців) на особисті потреби.

Про це йдеться у проекті постанови НБУ.

Якщо цю постанову ухвалять, то «Інструкцію про відкриття та закриття рахунків клієнтів банків» доповнять словами: «Забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців, які займаються незалежною професійною діяльністю, для здійснення операцій, пов’язаних з особистими потребами».

Заборона може стосуватися зняття готівки у банках і банкоматах — можуть знадобитися документи, на підставі яких проведуть готівковий розрахунок.

При цьому не зовсім зрозуміло, як саме норма працюватиме і контролюватиметься. Так, у Господарському кодексі України прописано право вільно розпоряджатися своїм прибутком після сплати усіх податків.

Раніше Bloomberg писав, що українська економіка прискорює зростання, незважаючи на ситуацію у Європі.

Дивитись ще: