15 Березня 2019, 21:01

Наступними за Євросоюзом нові санкції проти Росії застосували США і Канада

Закртити

Міністерство фінансів США запровадило сьогодні нові санкції проти Росії — персонально у відношенні до шести чоловік і восьми підприємств.

Під санкції підпали четверо громадян РФ, які мають безпосереднє відношення до акту агресії проти українських моряків біля берегів Керченської протоки у листопаді 2018 року — заступник голови Прикордонної служби Росії Геннадій Медведєв, “начальник прикордонного управління ФСБ в Криму і Севастополі” Сергій Станкевич, “начальник відділу берегової охорони прикордонного управління ФСБ в Криму і Севастополі” Андрій Шеїн і “начальник служби пункту управління ФСБ в Криму і Севастополі” Руслан Ромашкін. До американського санкційного списку також внесені “заступник голови ЦВК ДНР” Олексій Найденко і “секретар ЦВК ДНР” Володимир Висоцький.

Серед компаній, що потрапили під санкції, — приладобудівний концерн «Океанприлад», машинобудівний завод «Зірка», Ярославський суднобудівний завод і Зеленодольський суднобудівний завод імені Горького. А також кримські підприємства, зокрема, сімферопольський завод “Фіолент”, виробник оборонних компонентів “Судокомпозит” і будівельна компанія «Консоль-буд ЛТД», що входить в умовний холдинг «Консоль», створений «спікером держради» Криму Володимиром Константиновим.

У координації з Європейським союзом і Сполученими Штатами сьогодні також оголосила про нові санкції Канада. З формулюванням “у відповідь на агресивні дії Росії у Чорному морі й Керченській протоці та незаконну анексію Росією Криму”. Про це повідомило міністерство закордонних справ Канади на своєму сайті. До санкційного списку включені 114 чоловік і 15 юридичних осіб.

Провокації Росії у Керченській протоці, її незаконне вторгнення і окупація Криму не залишаться непоміченими. Разом з нашими міжнародними партнерами ми закликаємо Росію негайно звільнити 24 затриманих українських військовослужбовців і повернути захоплені кораблі. Росія має дозволити вільний і безперешкодний прохід через Керченську протоку і Азовське море, — заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

До санкційного списку, зокрема, включені голова правління Газпромбанку Андрій Акімов, президент ВТБ Андрій Костін, головний виконавчий директор «Роснафти» Ігор Сєчін, голова Росгвардії Віктор Золотов, син бізнесмена Аркадія РотенбергаІгор Ротенберг та інші російські віп-персони.

QHA media повідомляло, що сьогодні Євросоюз застосував персональні санкції проти восьми громадян Росії у зв’язку із агресією відносно українських моряків біля берегів Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Дивитись ще: