12 Червня 2019, 14:35

МЗС України: візит комісара Ради Європи до Криму — спроба Росії виміняти собі місце у ПАРЄ

Закрити

Росія намагається виміняти повернення своєї делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) на візит комісара Ради Європи з прав людини в окупований Крим Дуні Міятович.

Про це заявила прес-секретар МЗС України Катерина Зеленко, передає “Европейская правда”.

За словами голови прес-служби зовнішньополітичного відомства, ці спроби російської сторони є цинічною спробою уникнути відповідальності у Раді Європи за вчинені РФ міжнародні злочини і системні порушення прав людини на окупованих територіях.

Підтримка цих спроб з боку органів Ради Європи та окремих наших партнерів в організації означає потурання агресору і подальший підрив авторитету Ради Європи, — додала Зеленко.

Вона також заявила, що на сьогодні немає домовленостей щодо конкретних дат візиту між Україною і Міятович.

“Але головне не дати, головне — це чітке узгодження з українською стороною параметрів і програми такого візиту. Роль у цьому процесі Росії обмежується винятково її обов’язками як держави-окупанта”, — пояснила позицію українського МЗС його прес-секретар.

Раніше МЗС Росії заявило, що 7-11 жовтня Дуня Міятович відвідає Крим. Сама єврокомісар заявила, що дійсно планує поїхати в Крим, «але поки це ще належить підтвердити».

Дивитись ще: