Репресії
10 Січня 2019, 13:54

Мін'юст Росії вимагає виключити Курбедінова з колегії адвокатів. Особисто він вважає це тиском на незалежних захисників

Закртити

Мін’юст Росії вимагає від «Кримської центральної колегії адвокатів» виключити з числа засновників і членів адвоката Еміля Курбедінова.

Про це повідомляє видання «Новая газета».

Російські чиновники посилаються на два рішення підконтрольних Кремлю сімферопольських “судів”, де розглядалися адміністративні провадження проти Курбедінова.

Курбедінова двічі звинувачували за перепости у ВКонтакте і Facebook (вони були зроблені у 2013 році) за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами).

Пости були ідентичні. Вдруге Курбедінова притягли до відповідальності після листа-доносу, який написав такий собі Muallem Sahim, відправлений на електронну приймальню кримської прокуратури нібито з Дамаска. Експерти лабораторії університету Торонто Citizen Lab, які проаналізували вихідні дані листи, стверджують, що воно було написано в Криму.

Мін’юст оголосив «Кримській центральній колегії адвокатів» попередження і зобов’язав до 1 березня 2019 року «усунути порушення чинного законодавства», тобто виключити Курбедінова з числа засновників і членів.

Як заявив виданню адвокат, добровільно виходити з колегії він не стане і оскаржуватиме припис російського Мін’юсту, а, значить, його спробують виключити судовим рішенням. Якщо ж Курбедінова не виключать, це може бути використано для ліквідації всієї колегії.

Антиекстремістське законодавство, як ми неодноразово вже спостерігали, — лише інструмент для переслідувань, у цьому випадку незалежних адвокатів. Колеги не підозрюють, яка бомба уповільненої дії підкладена зараз під усю нашу адвокатську спільноту.

Список «екстремістських» організацій великий і постійно доповнюється. Досить «виявити» один пост у соціальних мережах і все, ти вигнанець і позбавлений прав. І не потрібно ніяких кваліфікаційних комісій, і довгих тяжб, досить одного адміністративного провадження і припису Мін’юсту.

Нагадаємо, 6 грудня 2018 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Еміля Курбедінова на п’ять діб за пост у соцмережі, в якому нібито виявили заборонену в Росії символіку.

Пост був опублікований у 2013 році, і Курбедінов вже відсидів за нього десять діб. Сам адвокат пов’язував свій арешт з тим, що виступає захисником одного із захоплених Росією українських моряків — командира малого броньованого катера «Нікополь» Богдана Небилиці.

11 грудня 2018 року Курбедінов вийшов на волю. Зустрічати його вийшли десятки людей.

Дивитись ще: