Репресії

Кримський «суд» залишив Едема Бекірова під вартою до квітня

08 Лютого 2019, 10:51
Фото:
Закртити

«Київський районний суд» Сімферополя відмовився перевести кримськотатарського активіста Едема Бекірова під домашній арешт і залишив його під вартою у СІЗО до 12 квітня 2019 року.

Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

За даними правозахисної організації «Кримська солідарність», адвокат Бекірова Іслям Веліляєв клопотав перед “суддею” про залучення до матеріалів справи документів про власність на житло родича підсудного, де він має жити, якщо його відпустять під домашній арешт.

Також сторона захисту подала клопотання про долучення медичних документів політв’язня.

У свою чергу Бекіров повідомив про свій важкий стан здоров’я, і зазначив, що не планує переховуватися від російських силовиків.

Куди я втечу? У мене немає ні одного, ні другого паспорта. Куди мені тікати, навіщо? Поясніть, прокурор і слідчий, куди я можу втекти і як? У мене тут донька, онука, мати. Навіщо мені під загрозу їх ставити? Мені довічно дали першу групу інвалідності. І я борюся за своє виживання, я живу тільки тим, що дихаю, бачу свою онуку, сім’ю.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ЭДЕМА БЕКИРОВА»Информационный пост7.02.2019UPD_10. Арест продлен до 12 апреля 2019 года.UPD_9….

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 7 лютого 2019 р.

Нагадаємо, вчора Едему Бекірову виповнилося 58 років. У селищі Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області, де він постійно проживає, відбулася акція на підтримку в’язня Кремля.

4 лютого 2019 року кримські лікарі за підсумками медичного обстеження Бекірова зробили висновок, що інвалід першої групи з ампутованою ногою і діабетом може безперешкодно перебувати у СІЗО.

Житель селища Новоолексіївка Херсонської області Едем Бекіров був затриманий російськими силовиками на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував до Криму для відвідин 78-річної матері та родичів. Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв під варту Бекірова на два місяці, до 11 лютого 2019 року. ФСБ закидає Бекірову зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

Дивитись ще: