Репресії
11 Лютого 2019, 17:42

Кримчанин розповів подробиці обшуку ФСБ у нього вдома — забрали українську і кримськотатарську символіку і старі листівки

Закртити

Співробітники ФСБ в анексованому Криму провели 8 лютого обшук в будинку жителя міста Саки Олега Приходько. У проукраїнського активіста вилучили два ноутбуки, мобільний телефон, а також зірвали українську символіку з його автомобіля.

Подробиці обшуку повідомляє Крымская правозащитная группа.

Як розповів правозахисникам Приходько, обшук у нього почався вранці й тривав декілька годин.

Їх було багато, близько 10 осіб, представилися співробітниками ФСБ. Троє з них були у масках. Понятих вони привели із собою, я нікого з них не знаю. Зачитали постанову. Обшук у мене в будинку тривав близько 3 годин.

У результаті силовики вилучили два ноутбуки — його і дружини, мобільний телефон, старі CD-диски, муляжі німецьких автоматів і стару німецьку каску.

Як пояснив Приходько, він захоплюється історією Другої світової війни, маючи багато книг на цю тему, а також каску, яка для нього є історичним експонатом.

Також у активіста вилучили чорно-червоний і український прапори, українську і кримськотатарську символіку, старі листівки.

За словами кримчанина, він до початку окупації був активістом і прихильником ВО «Свобода», і ці листівки у нього залишилися з тих часів.

Про вилучення речей, за словами українця, був складений акт, в якому він розписався. Однак співробітники ФСБ не надали українцю копію цього документа, тим самим порушивши де-факто діюче в Криму російське законодавство.

Після обшуків Олега Приходька доставили в “управління ФСБ в Криму”, де кримчанину довелося довго пояснювати, що з 2014 року ніякої активної діяльності він не веде.

Нагадаємо, Олег Приходько у 2016 році відбував три доби адмінарешту після того, як відмовився замінити українські номери на своєму автомобілі на російські.

Дивитись ще: