Розкадровка
15 Травня 2019, 11:38

Конституційний суд України звільнив старого голову і тут же призначив нового. Загрози зриву інавгурації Зеленського немає

Закртити

Судді Конституційного суду України проголосували за звільнення з КС свого голови Станіслава Шевчука.

Підставою послужив висновок комісії з регламенту й етики, яка знайшла в його роботі системні й суттєві порушення, пише Bihus.info.

Комісія дійшла висновку щодо наявності підстав для звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду в зв’язку із вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубою і системною зневагою своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України, і виявило його невідповідність займаній посаді, — йдеться у документі.

Сам Шевчук вважає те, що сталося, “антиконституційним переворотом” і пообіцяв звернутися до суду і правоохоронних органів.

Відповідний пост він розмістив на своїй сторінці у Facebook.

Відомо, що саме голова Конституційного суду приводить новообраного президента до присяги на інавгурації.

Таким чином звільнення Шевчука пов’язували з бажанням діючої влади відтермінувати прихід Володимира Зеленського, але одразу після звільнення Шевчука судді КС обрали собі нового голову на трирічний термін. Ним стала 60-річна Наталія Шаптала.

Вона почала свою юридичну кар’єру в якості помічника прокурора Ленінського району Донецька. У 1990 – 1996 рр. працювала прес-секретарем прокурора Донецької області Геннадія Васильєва, який потім дослужився до генпрокурора.

Потім Шаптала посіла пост судді Ленінського районного суду Донецька і судді Апеляційного суду Донецької області. У вересні 2010 року X з’їздом суддів України обрано суддею Конституційного Суду України.

Раніше QHA media повідомляло, що президент Петро Порошенко призначив 75 нових суддів Верховного суду України, а головою Вищого антикорупційного суду стала Олена Танасевич.

Дивитись ще: