Гримчак і Овдієнко взяті під варту на 2 місяці. Суми застав обчислюються у мільйонах гривень | QHA media
19 Серпня 2019, 10:46

Гримчак і Овдієнко взяті під варту на 2 місяці. Суми застав обчислюються у мільйонах гривень

Закрити

Заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак і його спільник Ігор Овдієнко рішенням Деснянського суду Чернігова взяті під варту на два місяці з правом внести заставу.

Про це повідомляє 5 канал.

Ігоря Овдієнка взяли під варту на 2 місяці з можливістю застави у 4 мільйони гривень, а Юрія Гримчака — із заставою у 6 мільйонів.

Ігор Овдієнко в суді. 17 серпня 2019 року. Фото: Страна

Під час засідання у справі Гримчака стався казус: в рішенні суду неправильно вказали по-батькові підозрюваного. Через це адвокатка Гримчака Тетяна Матяш вимагала, щоб заступника міністра випустили з-під варти, оскільки у постанові йдеться про іншу людину. Суддя назвала це технічною помилкою і пообіцяла її виправити.

Окрім того, у постанові помилково вказали адвокатом Гримчака Дмитра Мельника, а не Тетяну Матяш. 17 серпня суд вирішив виправити постанову з помилками, але помилився знову, назвавши адвокатку Мятяш, а не Матяш.


Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак і його адвокатка Тетяна Матяш на засіданні суду, Чернігів, 17 серпня 2019 року

Як повідомляє Громадське з посиланням на прокурора Дениса Іванова, письмова помилка у визначенні суду не може бути причиною звільнення з СІЗО Юрія Гримчака. Іванов зазначив, що відповідно до кримінально-процесуального кодексу, технічну описку суд вправі виправити за власною ініціативою або за заявою іншого учасника провадження, що і зробила сторона обвинувачення.

Постанову про виправлення описки у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства жодним чином не може змінювати по суті рішення від 16 серпня, оскільки йдеться про технічну описку. І тут не йдеться про зміну порядку виконання постанов. Просто тут відбувається розрахунок на маніпуляцію, підміну понять. Я думаю, що це робиться свідомо, а не тому, що адвокат не знає норми кримінально-процесуального закону, — заявив Іванов.

QHA media повідомляло, що 14 серпня правоохоронці затримали Гримчака, а також його помічника Овдієнка за підозрою у вимаганні хабара на суму 1,1 млн доларів від підприємця в обмін на «сприяння в ухваленні рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави».

НАБУ повідомило їм про підозри за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу: шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Карається позбавленням волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

16 серпня Генпрокуратура направила до Деснянського райсуду Чернігова клопотання про обрання запобіжного заходу для обох підозрюваних у вигляді арешту на 60 діб з можливістю внесення застави, співставного з отриманням неправомірної вигоди у 510 тисяч доларів. 17 серпня суд обрав запропонований прокуратурою запобіжний захід для обох фігурантів.

Дивитись ще: