12 Червня 2019, 10:30

Головне на ранок: ЄСПЛ закликав РФ відправити Бекірова в лікарню, Литва передала Україні мільйон боєприпасів, а Франція закликала не заплющувати очі на анексію Криму

Закрити

Європейський суд з прав людини зобов’язав РФ терміново помістити в лікарню кримськотатарського активіста Едема Бекірова. Згідно з Правилом 39 регламенту ЄСПЛ, яке застосували у відношенні Бекірова, влада Росії зобов’язана негайно помістити його в лікарню нетюремного типу.


Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що 20 червня скликає собор ліквідованого Київського патріархату, де офіційно не визнає автокефалії українських православних церков. Філарет також заявив, що митрополит “Єпіфаній — слуга Вселенського патріарха”.


Литва передала Україні майже 1 млн невикористаних боєприпасів для радянської стрілецької зброї. Вартість переданих активів складає 255,5 тис. євро. У Вільнюсі відзначили, що передача активів є частиною підтримки України і зміцнення її обороноздатності.


Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що між європейськими країнами і Росією має тривати “стратегічна дискусія”. При цьому він підкреслив, що Європа не повинна заплющувати очі на анексію Криму, так як це був “військовий жест” з боку РФ.

Дивитись ще: